Kolagen – czy na pewno dobrze go stosuję?

Kolagen to forma białka o budowie włóknistej, którego duża zawartość w tkance skórnej decyduje o jędrności i elastyczności.

Ponieważ z czasem ludzki organizm traci zdolność samoistnego uzupełnianiu kolagenu w tkankach żeby poprawić stan skóry i przyhamować jej proces starzenia się fachowcy w zakresie kosmetyki zalecają wykorzystywanie preparatów zawierających kolagen.

Zobacz : kolagen morski

Kolagen pozyskiwany jest z białka pochodzenie zwierzęcego i roślinnego. Najlepsze efekty gwarantuje kuracja z zastosowaniem kolagenu z białka rybiego, który swoją budową jak również właściwościami jest najbardziej podobny do ludzkiego. Rybi kolagen na zmarszczki występuje w różnych postaciach i w zależności od rodzaju środka uzależniony jest sposób jego stosowania. Dostępne w sprzedaży preparaty z kolagenem aktywnym mogą mieć postać płynu, występować w postaci tabletek, kremów, żelów a także balsamów. Zanim rozpoczniemy kurację należy wcześniej dobrze sprawdzić jak stosować kolagen na twarz, by osiągnąć oczekiwane rezultaty.

Żeby kuracja przy zastosowaniu preparatu kolagenowego pod postacią kremu bądź żelu odniosła oczekiwane efekty powinna być dobrze stosowana. Ich wytwórcy najczęściej zalecają nakładanie kremów kolagenowych na dokładnie oczyszczoną zarówno z makijażu jak również wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń skórę twarzy. Po prawidłowym przygotowaniu naskórka nakłada się cienką warstwę preparatu wklepując go delikatnie opuszkami palców w kierunku ułożenia mięśni. W przeciągu średnio siedmiu minut krem powinien zostać całkowicie wchłonięty. Jeżeli na naskórku pozostaje widoczna bądź wyczuwalna jego warstwa oznacza, że należy zmniejszyć ilość aplikowanego preparatu. Dopiero po zupełnym wchłonięciu się kremu czy żelu w strukturę skóry w celu uniknięcia towarzyszącemu kuracji napięcia naskórka warto zastosować swój codzienny dobrze dopasowany do potrzeb skóry krem. Preparat z aktywnym kolagenem stosuje się najczęściej raz w ciągu doby. Można go nakładać na noc lub na dzień. Warto w trakcie kuracji przynajmniej raz na tydzień zastosować peeling, by usunąć z powierzchni skóry obumarłe tkanki i wzmocnić w ten sposób wchłanianie się kolagenu.