Poznaj sposoby na nieskazitelną cerę!

Piękna cera to atut, o którym marzy każda kobieta. Niestety, niewiele z nich może cieszyć się naturalnie piękną skórą twarzy.

Istnieje jednak wiele sprawdzonych sposobów na poprawę wyglądu skóry, od odpowiedniej pielęgnacji kosmetykami, po używanie suplementów, takich jak kolagen rybi w proszku.

Bądź systematyczna!

Pielęgnacja skóry ma sens wówczas, gdy jest stosowana systematycznie. Dla osiągnięcia oczekiwanych rezultatów, nie wystarczy zafundować sobie peelingu i maseczki raz na jakiś czas. Najważniejsze jest codzienne oczyszczanie i nawilżanie skóry twarzy. Czynności te przeprowadzać należy co najmniej dwa razy w ciągu doby: rano oraz wieczorem. Błędne jest wychodzenie z założenia, że rano skóra jest czysta.

W ciągu nocy produkowała ona bowiem łój, a także pot. Wieczorem niezbędne jest natomiast staranne zmycie z twarzy makijażu, ale także wszystkich zanieczyszczeń, które osiadały na niej w ciągu dnia. Po umyciu istotne jest użycie toniku, który przygotuje skórę na przyjęcie kremu. Należy wybierać kosmetyki nie tylko spełniające funkcję nawilżającą, ale też bogate w składniki cenne dla skóry, takie jak kolagen, czy witaminy.

Odpowiednia dieta

Nie jest tajemnicą, że istotny wpływ na to, jak wyglądamy, wywiera to, co jemy. Dieta oparta na artykułach bogatych w tłuszcz oraz cukier, nie tylko doprowadzić może do nadwagi, jak również wpłynąć na niekorzystny wygląd skóry. Do zmiany diety motywować powinno nas przede wszystkim nasze zdrowie. Świadomość, że odpowiedni sposób odżywiania wpłynie również na poprawę wyglądu – nie tylko sylwetki, ale również skóry – może być jednak wspaniałym motywatorem dodatkowym. A więc: słodkości zamieniamy na owoce, ciężkie, smażone potrawy na regularniejsze, ale lekkostrawne przekąski, najlepiej z dużą zawartością warzyw. Do tego nie zaszkodzi suplementacja: kolagen rybi w proszku, multiwitamina, czy produkty zawierające magnez, to specyfiki, nad których stosowaniem warto się zastanowić, nie tylko dla lepszego samopoczucia, ale także dla promiennej cery.

Magiczna moc kolagenu

Kolagen jest składnikiem pojawiającym się coraz częściej w produktach kosmetycznych. Nic dziwnego, jeśli weźmiemy pod uwagę, że naturalnie występujący w organizmie kolagen, w aż 75 procentach buduje naszą skórę. Z pewnością produkty opierające się na jego właściwościach są dobrym wyborem. Jeszcze lepszym sposobem jest dostarczanie swojej skórze kolagenu od wewnątrz, co umożliwia preparat, jakim jest kolagen w proszku.

kolagen + keratyna i cynk w proszku opinie

Kuracja kolagenem pomaga uzupełniać jego braki, powstające w ciele z biegiem czasu. Niewystarczająca synteza kolagenu, która niestety dotyka w pewnym momencie każdego z nas, wpływa na powstanie się zmarszczek, utratę elastyczności skóry i ogólnie na jej starzenie. Stosowanie suplementu, takiego jak kolagen rybi w proszku, powoduje opóźnienie tych zmian. Kolagen rybi, którego używa się do produkcji wspomnianego specyfiku, jest naturalnym kolagenem pochodzenia zwierzęcego o strukturze i działaniu zbliżonym do kolagenu ludzkiego, może więc z powodzeniem uzupełniać jego braki.

Sport nie tylko dla pięknej figury

Regularne uprawianie sportu pomaga zadbać o smukłą oraz ładnie wyrzeźbioną sylwetkę. Lekarze podkreślają też wartość regularnego ruchu dla utrzymania zdrowia. Ale sport, czy ogólnie rozumiany wysiłek fizyczny ma też ogromne przełożenie na wygląd oraz kondycję skóry na całym ciele. Korzyści wynikające z aktywności fizycznej nie obejmują tylko profesjonalnych sportowców. Wystarczy zaangażować do swego trybu życia kilku dziesięciominutowe ćwiczenia co kilka dni, żeby dostrzec pozytywne efekty.

Na nasz wygląd, jak i samopoczucie, ma wpływ wiele czynników. Z pewnością, chcąc zadbać o swój wygląd, najlepiej zrobimy, pamiętając o nich wszystkich. A więc nie tylko o wyborze odpowiednich dla naszej cery kosmetyków i ich systematycznym stosowaniu, zadbaniu o skórę od wewnątrz, na przykład stosując kolagen rybi, ale również o zbilansowanej diecie oraz zapewnieniu sobie solidnej dawki ruchu.