Znasz te właściwości lecznicze pieprzu kajeńskiego?

Właściwości lecznicze pieprzu kajeńskiego są znane głównie w Ameryce oraz w Chinach. Ludzie od już od dawna stosowali go do leczenia przeziębienia.

Jeżeli szukacie preparatów wspomagających odchudzanie, warto poznać właściwości pieprzu kajeńskiego – wpływa on pozytywnie na cały układ pokarmowy, polecany jest na zatrucia, wspomaga proces przemiany materii oraz minimalizuje wzdęcia. Pieprz kajeński to zmielone nasiona i strąki ostrych czerwonych papryczek, które stanowią bazę pieprzu. Papryka kajeńska jest uprawiana przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, Afryce Wschodniej, Indiach oraz Meksyku, a także w innych państwach leżących w klimacie tropikalnym. Papryka kajeńska wyróżnia się nie wyłącznie specyficznym, ostrym smakiem, ale także słynie ze swoich własności zdrowotnych, to dlatego stała się popularna na całym świecie.

Polecam kurkuma i piperyna wlasciwosci

Pieprz kajeński na odchudzanie jest polecany i doceniany niemalże w całym świecie, ponieważ doskonale reguluje funkcjonowanie jelit, spożywany w niewielkich ilościach obniża apetyt. Wpływa dobrze wpływa także na układ krążenia oraz układ odpornościowy. własności pieprzu kajeńskiego powodują, że wzmacnia cały organizm, koi stan zapalny stawów, bóle głowy. Co ciekawe, niektórzy naukowcy są zdania, że warto spożywać pieprz kajeński w profilaktyce przed rakiem. Powstały badania, które poświadczają, że substancje jakie znajdują się w pieprzu kajeńskim zabijają mitochondria odpowiedzialne za rozwój komórek rakowych.

http://www.jewishb2bnetworking.com/users/davidnobe

Pieprz kajeński swoje własności zawdzięcza między innymi związkowi chemicznemu o nazwie kapsaicyna, który jest odpowiedzialny za ostry smak. Kapsaicyna ma wpływ na receptory bólowe , które znajdują się w jamie ustnej, przez to po zjedzeniu pieprzu kajeńskiego odczuwamy pieczenie a nawet ból. Co ciekawe kapsaicyna łagodzi stany zapalne, ma również właściwości przeciwbólowe. Bardzo wiele osób spożywa pieprz kajeński, w celu pozbycia się uporczywych bólów głowy lub bólów migrenowych. Ponadto zawiera też duże ilości wapnia, żelaza, magnezu, cynku, sodu, fosforu, witamin z grypy A, C, K i E. Reasumując jest to produkt bardzo zdrowy i warto włączyć go do swojej diety.

Zobacz Gotu Kola

Oczywiście jak z każdym preparatem musimy zachować umiar z ilością spożycia tej przyprawy. Pieprz kajeński w zbyt dużych ilościach niestety uszkadza błony śluzowe, wątrobę lub układ pokarmowy. Takie efekty uboczne trzeba koniecznie mieć na uwadze. Pieprz kajeński jest doceniany na terenie całego świata, zarówno za swoje właściwości zdrowotne, jak również odchudzające.